ادکلن مردانه انواع مختلفی دارد که افراد بنابر سلایق و دیگر معیارها انتخاب مینمایند.استفاده از ادکلن نه تنها جذابیت شما را افزایش می دهد، بلکه اعتماد به نفس شما را در برابر زنان (و به طور کلی در هر موقعیت دیگری) بیشتر می کند.استفاده از ادکلن برای مردان شما را برای زنان جذاب تر می کند. در زمان انتخاب شریک زندگی، رایحه افراد اهمیت زیادی برای زنان دارد. در یک مطالعه در اروپا مشخص شد که نشانه های بصری برای مردان بیشترین اهمیت را در انتخاب شریک زندگی دارد در حالی که در زنان قدرتمندترین عامل در انتخاب یک مرد، رایحه اوست. مرد در درجه نخست در اولین برخورد از چشم هایش استفاده می کند در حالی که یک زن در مواجه با یک مرد بینی اش را به کار می اندازد در حالی که حتی ممکن است خودش از این امر اطلاع نداشته باشد.

انواع ادکلن مردانه

سا ۱۹۵۰ ادکلن های مردانه ساخته شد

در همین دوران تولیدکننده‌های عطر سراغ تولید عطرهای مردانه رفتند مثل ادکلن‌‌ها و افترشیوها.

سال ۱۹۸۵: رستوران‌ها استفاده از این عطر را ممنوع کردند

«کریستین دیور» یکی از معروف‌ترین عطرهای خود را به نام «Poision» وارد بازار کرد؛ عطری که در تبلیغات آن گفته می‌شد که احساسات عشق و نفرت را توامان در فرد زنده می‌کند. این عطر دارای رایحه گل‌هاست و آنقدر عطر و بوی قوی دارد(حدود ۳۷ درصد) که برخی از رستوران‌های نیویورک ورود آن را ممنوع کرده‌ بودند، زیرا بوی غذاها را تحت‌تاثیر خود قرار می‌داد و نمی‌گذاشت که بو‌های مطبوع غذا در فضای رستوران بپیچد.

سال ۱۹۹۰: حس تازگی وارد عطرسازی شد

در این دهه عطرسازان، مواداولیه جدیدی را در عطرها استفاده کردند موادی که حس تازگی را به عطرها تزریق می‌کنند. آنها سعی می‌کردند از مواد طبیعی بیشتر استفاده کنند تا جایی که بتوانند حس فضاهای طبیعی را القا کنند. مثلا رایحه‌هایی به کار برند که انعکاسی از اقیانوس و هوای پاک باشد. یکی از پیشگامان در این عرصه شرکت «کالوین کلین» بود که سراغ تولید چنین عطرهایی رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *